Poczta Walentynkowa

 

      Walentynki to coroczne Święto Zakochanych przypadające na 14 lutego. Nazwa pochodzi od Św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Dzień ten stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Najpopularniejszą tradycją walentynkową jest wysyłanie kartek zawierających wyrazy sympatii lub miłości do drugiej osoby.
W naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Zabawa polegała na tym, że wypełnioną i zaadresowaną kartkę wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wrzucać przez dwa dni do specjalnie przygotowanego pudelka pełniącego rolę skrzynki pocztowej. Już od pierwszego dnia akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Dnia 14 lutego 2017 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego – nasi szkolni listonosze dostarczyli kartki do adresatów.

                                                      op. SU Edyta B-CZ

Niezwykła wizyta Mikołaja

 

    ŚWIĘTY MIKOŁAJ jest znany na całym świecie. Był on szlachetnym biskupem. Legendy mówią, że  potrafił czynić cuda. W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia. Na ten niezwykły i magiczny czas z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci, a nawet dorośli – bo któż z nas nie lubi być obdarowywany?

       Do naszej szkoły w grudniowy śnieżny wtorek dotarł ten długo oczekiwany Gość wraz z pomocnikami: reniferem, aniołkami, elfem i diabełkami. W asystentów Świętego Mikołaja wcielili się członkowie Samorządu Uczniowskiego: Julia Kałamucka, Klara Surmacz, Aleksandra Wojtowicz, Kacper Dytko, Julian Wątróbski i dodatkowo Martyna Huber.

     Pan z długą siwą brodą, w czerwonym płaszczu  z radością obdarował wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły prezentami. Święty był oczarowany miłym powitaniem i przyjęciem w każdej klasie. Na pożegnanie podziękował za nieskrywany uśmiech i radość dzieci. Zapowiedział, że wróci do naszej szkoły za rok z workiem pełnym niespodzianek.

                                                      op. SU Edyta B-CZ

Aktualne Konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski

Some elements on this page did not load. Refresh your site & try again.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Zimowy krajobraz"

   W dniu 13 stycznia 2017 roku rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Zimowy krajobraz" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Organizując konkurs zachęcaliśmy uczniów, by spróbowali sfotografować zimę tak, jak ją postrzegają. Ogłaszając konkurs nie spodziewaliśmy się, że zimowa aura tak bardzo będzie sprzyjać naszemu przedsięwzięciu. W efekcie nasi uczniowie na swoich fotografiach pokazali najpiękniejsze oblicza tej pory roku.

     Spośród zgłoszonych do konkursu zdjęć komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce: Dobrochna Orzechowska (kl. 5b)

II miejsce: Wiktoria Draguła (kl. 4a)

III miejsce: Wiktoria Wolańska (kl. 5c)    

    Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom zdjęć i zachęcamy do udziału w wiosennej edycji konkursu.

                                          op. SU Edyta B-CZ

Wyjazd do Rzeszowa na mecz siatkówki

               

  W dniu 22 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował dla chętnych uczniów z naszej szkoły wyjazd na mecz siatkówki do Rzeszowa. Grupa 34 uczniów wraz z opiekunami miała dzięki temu okazję wziąć udział we wspaniałym i pełnym emocji widowisku sportowym jakim był mecz Asseco Resovia Rzeszów z Berlin Recycling Volleys w ramach tegorocznej edycji siatkarskiej Ligii Mistrzów.

      Starcie naszych siatkarzy z mistrzem Niemiec od początku pełne było zaciętej walki i emocji. Sytuacja na boisku zmieniała się dynamicznie, w efekcie czego zwycięzcę wyłonił dopiero tie - break. Na szczęście Resovia zagrała w nim jak z nut i osiągnęła cenne zwycięstwo.

     Bardzo ważnym dla zawodników było wsparcie kibiców, pośród których z pełnym zaangażowaniem dopingowali ich również nasi uczniowie. Dla niektórych z nich było to pierwsze tego typu przeżycie, w którym mieli okazję wziąć udział. Po zwycięskim meczu szczęśliwcom udało się zdobyć autografy zawodników oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

 Był to wieczór pełen emocji i radości oraz wspaniałej wspólnej zabawy.

                                               op. SU Edyta B-CZ

Konkurs fotograficzny - Barwy Jesieni.  

Jesień to bez wątpienia najbardziej wyrazista pora roku. Zmysł wzroku angażują piękne barwy, które zdają się wypełniać cały świat. Jesienny krajobraz, to mieniące się złotem, brązem i czerwienią liście drzew rozwiewane podmuchami wiatru. Przyroda w tym czasie jest idealnym obiektem do fotografowania. Mając na uwadze ten magiczny czas jesieni Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny „Jesienne barwy”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie, których pasjonują obrazy zatrzymane
w kadrze. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Wszystkim autorom zdjęć udało się pokazać twórcze upodobania oraz własne indywidualne ujęcie tematu. Gratulujemy!

     Spośród prac komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce: Patrycja Borkowska (kl. 4a)

II miejsce: Blanka Borek (kl. 4a)

III miejsce: Oliwia Fiołek (kl. 5a) i Marcelina Haduch (kl. 5a)

Nagrody dla laureatów ufundowało Muzeum Regionalne im. A. Fastnachta
w Brzozowie. Dziękujemy!

            Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

                                                                              op. SU Edyta B-CZ

Dzień Patrona Powiatu Brzozowskiego
W dniu 19 października 2016 roku odbyły się obchody Dnia Patrona Powiatu Brzozowskiego Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W uroczystej Mszy Św. upamiętniającej osobę patrona uczestniczył Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie w składzie: Julia Kałamucka, Aleksandra Wojtowicz, Kacper Dytko
i Julian Wątróbski.
op. SU Edyta B-CZ
foto: D. Supel
 
 
 
 
 
 
 
 

Dyskoteka szkolna - konkurs na Miss i Mistera

  Dnia 20 października 2016 roku odbyła się pierwsza w roku szkolnym 2016/2017 Szkolna Dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Impreza była okazją do integracji środowiska szkolnego oraz do wspólnej zabawy przy muzyce.

  Dyskoteka była połączona z wyborami Miss i Mistera naszej szkoły. Animatorką imprezy była Klara Surmacz, a w jury pracowali: Julia Kałamucka, Aleksandra Wojtowicz i Kacper Dytko. Wybory przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Wszystkie dziewczęta i chłopcy, którzy zgłosili swoją kandydaturę zaprezentowali się bardzo dobrze. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Niezbędna okazała się zatem dogrywka. Wspaniała prezentacja kandydatów i wyrównany poziom wyborów spowodował, że wszyscy startujący w wyborach mogą poczuć się zwycięzcami. Niewielką przewagę głosów i tytuły Miss i Mistera naszej szkoły uzyskali Julia Foryt (kl. 4d) i Mateusz Prokopowicz (kl. 6b).  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

    Bardzo dziękujemy panu Adamowi Kopczykowi za obsługę techniczną sprzętu muzycznego oraz pani Ninie Florczak - Mendyce i panu Stanisławowi Hawrotowi za opiekę i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas dyskoteki.

                                       op. SU Edyta B-CZ

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now